👀Xalq deputatlari Qiziriq tumani Kengashi raisi J.Xudoyqulova, Kengash kotibiyati mudiri K.Muhammadiyev, shuningdek deputatlar A.Ergashev hamda Q.Igamberdiyevalar tumandagi 30-sonli umumta’lim maktabida bo‘lib, ta’lim muassasasining faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
✅O‘rganish jarayonida maktabda yaratilgan shart-sharoitlar, o‘quv jarayonining tashkil etilishi, sinfxonalar holati, moddiy-texnik baza, o‘qituvchilarning faoliyati hamda o‘quvchilar uchun yaratilgan imkoniyatlar atroflicha ko‘zdan kechirildi.
✍️Shuningdek, maktab rahbariyati va pedagoglar bilan suhbat o‘tkazilib, ta’lim sifatini oshirish, mavjud muammolarni aniqlash va ularni bartaraf etish bo‘yicha fikr-mulohazalar tinglandi. O‘rganish davomida aniqlangan muammolar yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy choralar ko‘rish, ularni manzilli hal etish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.
💳Mazkur tashrif ta’lim muassasalarida yaratilgan sharoitlarni yaxshilash, o‘quv jarayoni sifatini oshirish hamda mavjud muammolarni tizimli hal etishga qaratilgan chora-tadbirlarni kuchaytirishga xizmat qiladi.