Yangi qaror yangi imkoniyatlarni taqdim etmoqda Joylarda 2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati S.Ishimova  lalmikorliklar uchun qaror mazmun - mohiyatini tushuntirdi.  Jumladan: Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi “Lalmikor” MFY hududida ta’mirtalab istirohat bog‘ini yashil tamoyillar zamonaviy qiyofaga keltirish, Gʻallaorol tumanidagi “Marjonsuv” sanatoriyasini davlat xususiy sheriklik asosida tadbirkorga berish, Gʻallaorol tumani "Lalmikor" mahallasi "Lalmikor" shox ko‘chasi va "Hamza" ko‘chalarida joylashgan tadbirkorlarni zaruriy infratuzilma bilan ta’minlash orqali xizmat ko‘rsatishni rivojlantirish kabi loyihalar aholi turmush sharoitini yaxshilashga xizmat qilishi ta’kidlandi.
Yangi qaror yangi imkoniyatlarni taqdim etmoqda
Joylarda 2026-2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy - iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarori targ‘iboti olib borilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati S.Ishimova  lalmikorliklar uchun qaror mazmun - mohiyatini tushuntirdi.  Jumladan: Yangi O‘zbekiston qiyofasidagi “Lalmikor” MFY hududida ta’mirtalab istirohat bog‘ini yashil tamoyillar zamonaviy qiyofaga keltirish, Gʻallaorol tumanidagi “Marjonsuv” sanatoriyasini davlat xususiy sheriklik asosida tadbirkorga berish, Gʻallaorol tumani "Lalmikor" mahallasi "Lalmikor" shox ko‘chasi va "Hamza" ko‘chalarida joylashgan tadbirkorlarni zaruriy infratuzilma bilan ta’minlash orqali xizmat ko‘rsatishni rivojlantirish kabi loyihalar aholi turmush sharoitini yaxshilashga xizmat qilishi ta’kidlandi.