Xalq deputatlari Qo'shko'pir tuman Kengashidagi O'zLidep deputatlik guruhining navbatdagi eshituvi bo'lib o'tdi.
Xalq deputatlari Qo'shko'pir tuman Kengashidagi O'zLidep deputatlik guruhining navbatdagi eshituvida tuman hokimining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslaxatchisi N. Eshchanova axboroti tinglandi.
Axborotda tumanda ma’naviy-ma’rifiy tadbirlarni tizimli tashkil etish, aholi, ayniqsa yoshlar orasida milliy qadriyatlar, kitobxonlik madaniyati va ma’naviy immunitetni mustahkamlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash maqsadida tashkilot va muassasalarda olib borilayotgan ishlar tahlil qilindi.
Yig‘ilish davomida deputatlar tomonidan bildirilgan taklif va mulohazalar asosida mazkur yo‘nalishdagi ishlarni yanada kuchaytirish, kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan tegishli tavsiyalar berildi.