🎓 Ёшларга мотивация – келажакка йўл!
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashi deputati Sanjar Qaxxorov kuni kecha o‘tkazilgan Buxorolik qishloq xo‘jaligi xodimlari kunida bayrami munosabati bilan viloyat hokimi B.Zaripov e’tirofiga sazovor bo‘ldi.
✅ Deputat tashabbuskorligida Vobkent tumanidagi “Kosari” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida uloq-ko‘pkari musobaqasi tashkil etildi. Mazkur ko‘pkari musobaqalarida respublikamizning deyarli barcha viloyatlaridan kelgan 400 dan ziyod mohir chavandozlar ishtirok etishdi.
✅ Chavandozlar or, nomus uchun kurashib, uloqni belgilangan vaqt ichida marraga yetkazishdi.
Sovrin uchun 5 bosh tuya, 5 bosh toy, 10 bosh ho‘kiz, 15 bosh qo‘chqor, 20 bosh sarka, maishiy texnika vositalari hamda viloyat hokimining bosh sovrini — Chevrolet Cobalt avtomobili tikildi.
✅ Bosh sovrin uchun qo‘yilgan uloq romitanlik Kozim polvonning “Qora delfin” laqabli otida ketdi. Gʻolibga avtomashina kalitlarini viloyat hokimi Botir Zaripov shaxsan o‘zi topshirdi.