Xalq deputatlari Jondor tumani kengashi deputati O.Sherovning "Mening konstitutsiyam— yurtimizning huquqiy poydevori, kelajak avlodlar uchun ishonchli taraqqiyot yo‘lidir!"mavzusida munosabati.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi inson huquq va erkinliklarini eng oliy boylik sifatida e’tirof etib, jamiyat va davlatning barcha faoliyat yo‘nalishlarida inson manfaatlarini ustuvor o‘ringa qo‘yadi. Unda belgilangan normalar faqat huquqiy me’yorlar majmuasi emas, balki xalqimizning tarixiy tajribasi, umuminsoniy tamoyillarga sodiqligi va adolatga intilishining ifodasidir.
Konstitutsiyaning har bir moddasida inson sha’ni, qadr-qimmati, erkinligi va imkoniyatlariga kafolat beruvchi asosiy prinsiplar mujassam. Bu qomus davlat boshqaruvining ochiqligi, jamiyatda barqarorlik, huquqiy madaniyat va ijtimoiy hamjihatlikni mustahkamlashda muhim hujjat bo‘lib xizmat qiladi.