#deputatlik_faoliyati #doimiy_komissiya
Kun tartibida Toshkent viloyati hududidagi davlat ahamiliyatiga ega D 012 "Bektemir-Chirchiq-Chorvog'" avtomobil yo'lida yo'l-transport hodisalarini oldini olish to'g'risidagi masala ko'rib chiqildi.
Kun tartibidagi ushbu masala doirasida “Bektemir–Chirchiq–Chorvoq” avtomobil yo‘lida sodir bo‘layotgan yo‘l-transport hodisalarining sabablari, mavjud muammolar va ularning oldini olish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar batafsil muhokama qilindi.
Shuningdek, yo‘l infratuzilmasining hozirgi holati, xavfsizlik belgilari va yoritish vositalarining yetarlilik darajasi, transport oqimi zichligi hamda profilaktik ishlarning samaradorligi yuzasidan tegishli tashkilotlarning axborotlari eshitildi. Muammoni bartaraf etish va YTHlar sonini kamaytirishga qaratilgan qo‘shimcha taklif va tavsiyalar ishlab chiqildi.