3-dekabr — Xalqaro nogironlar kuni
O‘zbekiston Ekologik partiyasi a'zosi, Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashi deputati  Dilafruz Qurbonova tomonidan "3-dekabr — Xalqaro nogironlar kuni" munosabati bilan o‘zi faoliyat yuritayotgan  texnikumda tashkil etilgan "Ehson qutisi" burchagiga topshirilgan  mahsulot, jihozlar, buyumlarni o‘quvchilar bilan birgalikda  o‘z egalariga, yaʼni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi "Ijtimoiy himoya milliy agentligi"ning Andijon viloyati boshqarmasi tasarrufidagi 26- sonli yordamchi maktabi tarbiyalanuvchilariga  yetkazib berishdi.
D.Qurbonova deputatlik faoliyati rejasiga ko‘ra, mazkur manzilda texnikumning musiqa yo‘nalishi o‘quvchilaridan iborat raqs jamoasi bilan birga "Kel, dunyoga quvonch ulashaylik" shiori ostidagi musiqiy dasturlari bilan ishtirok etib, bolajonlar qalbiga quvonch ulashdilar.