Samarqand shahar Kengashi deputati O.Pardaev tashabbusi bilan, Samarqand iqtisodiyot va servis instituti hamda Samarqand garnizonidagi harbiy qism hamkorligida “Yangi O'zbekiston armiyasi – mamlakat tayanchi, xalqimiz faxri!” shiori ostida harbiy vatanparvarlik tadbiri oʻtkazildi
Xalq deputatlari Samarqand viloyat va shahar Kengashiga O'zbekiston Ekologik partiyasidan saylangan deputatlar F.M.Xonkeldiyeva, Sh.X. Musurmonovalar o'ziga biriktirilgan Samarqand shahar "Hunarmandlar", "Xazora", "Vatanparvar" mahalla faollari bilan uchrashib, fuqoralarni qiynab kelayotgan muammolar o'rganildi. Mahallalarda chiqindilarni chiqarish va obodonlashtirish yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlik qilishni vazifa qilib olindi
Deputat "Mahalla yettiligi" bilan hamkorlikda
O‘zbekiston Respublikasining “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashi deputatining maqomi to‘g‘risida”gi Qonunning 7-moddasiga muvofiq mahallalarda
aholi va deputatlar uchrashuvlari o‘tkazilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va
senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2025-yil 14-yanvarda qabul qilingan KQ-35-sonli qarori ijrosi yuzasidan Xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi deputati D.Normuradova 9-Adulla Avloniy saylov okurigining “Turon” va “Farhod” mahallalari hududida muntazam ravishda mahalla faollari va mahalla yettiligi qanday ishlayotgani, uning dastlabki samaralari bilan qiziqdi. Mavjud muammolar va ularning yechimi xususida o‘z fikr-mulohazalari bildirildi.
Shuningdek, deputat mahallardagi qurilish obyektlari hamda mavjud muammolar bilan yaqindan tanishdi va ikkita obyektda qurilish ishlari tugallanmaganligi aniqlanib, tegishli tashkilotlarga deputat so‘rovlari orqali chiqish belgilab olindi.