Доимий комиссия йиғилиши ўтказилди.
Йиғилишда Халқ депутатлари туман Кенгаши Доимий комиссия раиси ҳамда аъзолари, Халқ депутатлари туман Кенгаши котибияти мудири, туман ҳокимлиги молия бўлими вакили ва туман Савдо саноат бўлими бошлиғи, туман ҳокимлиги инвестиция бўлими мутахассиси ва туман тижорат банклари раҳбарлари, тегишли мутасадди ташкилотлар вакиллари иштирок этишди.
Кун тартибидаги масалалар :
- Ромитан туманида 2023 йилнинг январ-май ойлари давомида хизматлар соҳасида амалга оширилган ишлар натижадорлиги тўғрисида;
-Туман тижорат банкларининг имтиёзли кредитлар ажратиш ва фуқаролар мурожаатлари билан ишлаш бўйича ҳисоботи;
-Ёшлар саноат ва тадбиркорлик зоналари фаолиятини ташкил этиш ҳамда ёшларнинг тадбиркорликка оид ташаббусларини қўллаб-қувватлаш юзасидан туман ҳокими ўринбосари-инвестиция бўлими бошлиғи И.Файзиевнинг ахбороти;
- Ишбилармонлик муҳити ва тадбиркорлик соҳасида қабул қилинган қонунчилик ҳужжатларининг ижроси натижадорлиги бўйича туман савдо саноат палатаси бошлиғи Ж.Маҳмудовнинг ҳисоботи;
Кун тартибидаги масалалар юзасидан муҳокамалар ўтказилди. Йиғилиш сўнгида доимий комиссия аъзолари томонидан таклифлар берилди ва кун тартибидаги масалалар юзасидан тегишли қарорлар қабул қилинди.