Oliy Majlis Senatning X Yalpi majlisi bo'lib o'tmoqda.
Yalpi yig'ilishni Senat raisi T.Narbayeva olib bormoqda.
Hududiy studiyalardan senatorlar, xalq deputatlari viloyat Kengashi raisi, doimiy kamissiya a'zolari hamda tegishli tashkilot vakillari ishtirok etmoqda.
Yig'ilish kun tartibida quyidagi masalalar ko'rib chiqilishi rejalashtirilgan:
“Masʼuliyati cheklangan jamiyatlar to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“Kreditorlarning garov bilan taʼminlangan talablarini qanoatlantirish tizimi takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“Bozor islohotlari va O‘zbekistonning Jahon savdo tashkilotiga aʼzo bo‘lish jarayonlari yanada jadallashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga taʼlim xizmatlarini ko‘rsatish sohasini takomillashtirishga qaratilgan o‘zgartirishlar va qo‘shimcha kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“Noshirlik faoliyati to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuniga qo‘shimchalar va o‘zgartirish kiritish haqida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga transport xizmati ko‘rsatishni tashkil etish tizimini takomillashtirishga qaratilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
“Davlat ijtimoiy sug‘urtasi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni
Jarayonni Senatning YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=U89oWIdBkd8) dagi sahifasi orqali onlayn kuzatib borishingiz mumkin.