Oliy Majlis Senati a'zosi Bulung'urda
Bugun 2025-yil 22-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining Fan, ta’lim va sog‘liqni salqash masalalari qo‘mitasi raisi Abdullayev Bahrom Isomilovich Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashiga tashrif buyurib, tuman Kengashining shart-sharoitlari, deputatlarining faoliyatlari bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif mobaynida tumanning Mingchinor mahallasida mahalla yettiligi bilan uchrashib mahallada Kambag‘allikdan Farovonlik sari dasturi doirasida amalga oshirilgan ishlar bilan tanishib ularga biriktirilgan keksalar maslahat guruhi nuroniylari bilan suhbat o‘tkazildi.
B.Abdullayev mahalla faollari bilan uchrashuvda mamlakatimizda mahallalar darajasida aholi muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va samarali yechimini topish, ijtimoiy himoya tizimining manzilliligi va shaffofligini ta’minlash orqali fuqarolar yashash sharoitlarini yanada yaxshilash bo‘yicha keng qamrovli ishlar amalga oshirilmoqda. aynan mana shu jarayonlar, bugungi kunda mahalla yettiligiga bildirilayotgan yuksak hamda mas’uliyatli ishonchni oqlash tog'risida gapirib o'tdi.
Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi deputati S.Allayorova mahallada amalga oshirilayotgan amaliy ishlar to‘g‘risida axborot berib o‘tdi.