Xalıq deputatları Bozataw rayonlıq Keńesi deputatı 10-sanlı "Erkindarya" saylaw okrugi deputatı J.Jumanazarov óz aymaǵında Ózbekstan Respublikası Prezidentiniń hújjetleri, Oliy Majlis palataları hám Húkimet qararları, Joqarı dárejedegi saparlar dawamında erisilgen kelisimler boyınsha islep shıǵılǵan "jol kartaları"nda rayonnıń sociallıq-ekonomikalıq rawajlandırıw boyınsha belgilengen ilajlardı mánzilli úyreniw hámde nátiyjeli qadaǵalawdı ámelge asırıwda islenip atırǵan jumıslar menen tanısdı.
Sonday-aq Ózbekstan Respublikası Ministrler Kabinetiniń 2023-jıl 2-fevraldaǵı "Qaraqalpaqstan Respublikasında xalıq ushın múnásip turmıs sharayatların jaratıw hám máhálleler infrastrukturasın bunnan bılay da jaqsılaw ilajları haqqında"ǵı 52-sanlı qararı.
Ózbekstan Respublikası Prezidentiniń 2024-jıl 23-sentyabrdegi "Kámbaǵallıqtan abadanlıqqa qaray" baǵdarlamasın ámelge asırıw boyınsha birinshi gezektegi ilajlar haqqında"ǵı PQ-330-sanlı qararı.
2025-jıl Aymaqlıq investiciya baǵdarlaması sheńberinde ámelge asırılatuǵın investiciyalıq joybarlarda "Abdimuratov Azamat Janabaevich" JSHJ Mektepke shekemgi bilimlendiriw xızmetin keńeytiw boyısha usınısların berdı.