"Депутат"-Халқнинг ишончли вакили.
Бугун Халқ депутатлари Гулистон туман Кенгаши 20-Тажрибакор сайлов округидан депутат Мамадаминов Улмасжон Ярмахамматович "Мевазор" маҳалласида маҳалла еттилиги ва сайловчилар билан очиқ мулоқот ўтказди.Мулоқотда аҳоли томонидан томорқаларни суғориш учун оқва суви зовурларни таъмирлаш ҳамда иш билан таъминлаш, ички зовурларни тозалаш ва маҳалла ҳудудида жойлашган болалар ўйингоҳини таъмирлаш моддий ёрдамлар кўрсатиш каби масалалар кўтарилди. Аҳоли билан юзма-юз суҳбатлар давомида фуқаролар томонидан билдирилган ҳар бир мурожаатлар ва муаммолар масъул тармоқ вакиллари билан жойида муҳокама қилиниб, ўрганиш талаб қилинадиган муаммолар жойида ўрганилди ва мурожаатлар ижроси тегишли масъулларга бириктирилиб чора-тадбирлар белгилаб олинди.
Халқ депутатлари Гулистон тумани Кенгаши 19-Бахмал сайлов округидан депутат Элтаев Аброржон Кулдашевич Х.Олимжон МФЙ Гулобод кўчаси 92-уйда яшовчи Мансурова Сабогулнинг мурожаатини ўрганди ва аёллар дафтарига киритилди ва мурожаат ижобий хал қилинди.