"SIZ HUQUQINGIZNI BILASIZMI "MAVZUSIDA DAVRA SUHBATI O‘TKAZILDI.
O‘zbekiston XDP Toshloq tuman tashkiloti deputatlik guruhining tashabbusi bilan" "SADDA" mahalla fuqarolar yig‘ini hududidagi 25-umumta’lim maktabida xotin-qizlar o‘rtasida ularni ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, xuquqiy bilimlarini mustahkamlash maqsadida partiyaning mazkur loyihasi doirasida "Siz o‘z huquqingizni bilasizmi" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbatida so‘zga chiqqan O‘zbekiston XDP tuman tashkiloti deputatlik guruhi a’zolari Tursunboy Soliyev, tuman kengashi deputati Maxfuzaxon Temirova, tuman hokimligi bosh mutaxassisi To‘lqinjon Abdullaevlar Davlatimiz tomonidan xotin-qizlarni o‘qishlari, bandligini ta’minlash va dam olishlari uchun yaratib berilayotgan imtiyoz va shatoitlar, qolaversa joriy yilning 27- Oktyabr kuni bo‘lib o‘tadigan saylovlarni o‘ziga xos jihatlari, bunda xotin qizlarning ishtiroki, siyosiy partiyalar tomonidan nomzodlar ko‘rsatishda ular kvotasini kamida qirq foiz etib belgilanganligi shuningdek, Mamlakatimizni gender tengligi siyosatini amalga oshirishda dunyo reytingida yuqorilab borayotganligi kabi masalalar aniq misollar bilan yig‘ilganlarga tushuntirildi.