Boysun tumanida “Xavfsiz hudud va mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi” maxsus-profilaktik tadbirlari o‘tkazilmoqda
🆘 Boysun tumanida “Xavfsiz hudud va mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi” maxsus-profilaktik tadbirlari o‘tkazilmoqda
Mazkur tadbir, Boysun tumani hokimligi, tuman prokuraturasi, tuman Ichki ishlar bo‘limi, Davlat xavfsizlik xizmati tuman bo‘limi, tuman Milliy gvardiya bo‘limi, Yoshlar ishlari agentligi bo‘limi va boshqa tegishli tashkilot xodimlari tomonidan profilaktik targ‘ibot ishlari amalga oshirildi.
“Xavfsiz hudud va mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi” profilaktik tadbiri doirasida xizmat oldi yo‘riqnomasi o‘tkazilib, mazkur yo‘riqnomaga asosan O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining o‘ttiz uch yilligi bayramiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish davrida jamoat tartibini saqlash, fuqarolar xavfsizligini ta’minlash, huquqbuzarliklar hamda jinoyatchilikning oldini olish bo‘yicha ishlarni samarali tashkil etish hamda tumandagi barcha tashkilot va korxonalarning o‘zaro uzviy hamkorligida amalga oshiradigan vazifalar belgilandi.
Shundan so‘ng, mas’ullar tomonidan yo‘riqnomada belgilangan vazifalar haqida tushunchalar berilib, barcha mutasaddi tashkilotlarning ushbu “Xavfsiz hudud va mulkiy turdagi jinoyatlar profilaktikasi oyligi” da faol ishtirok etishlari ta’kidlandi.