Deputatlik nazorati o‘tkazilmoqda
Xalq deputatlari Jalaquduq tuman kengashi raisi X.Latipovning "Hokimlik soati" da bildirgan e’tirozi va topshirig‘iga asosan tuman Kengashida 2 ta ishchi guruh tuzildi. Tuzilgan ishchi guruhlari a’zolari: 1-guruh Tuyalas, Yangichek MFY xududlarini, 2-guruh Sharxoncheki va Qadaqsin mahallalarida bo‘lib, bugungi kundagi obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish, ekilgan mevali va manzarali daraxtlar xolati, axoli va xududdagi tashkilot va muassasalardagi shu mavzudagi jarayonlar chuqur o‘rganildi, tahlil qilindi. Joyida xar bir ma’sul rahbar, xonadon egasi bilan ishchi gurux atroflicha tushuntirish ishlari olib bordilar.
Ishchi guruh tuman tashkilotlari (Tuman Gaz, Elektr, Vatanparvar, xususiy obe’ktlar, ) yo‘lning ikiknchi tomonidagi xususiy dokonlarda obodonlashtirish ishlarini bartaraf etish yuzasidan joy egalariga va MFY rahariyatiga muddatlar belgilandi. Xafta yakuni bilan ishchi guruh qayta kelishligi tushuntirildi.