“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturini amalga oshirish doirasida yoshlar bilan uchashuv bo‘lib o‘tdi
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturini amalga oshirish doirasida yoshlar bilan uchashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Xalq deputalari Termiz tuman Kengashi deputatlari O‘.Omonov va R.Shamanovlar hamda qator mutasaddilar ishtirok etishdi. Yig‘ilishda yosh xodimlarning malakasini oshirish, chet tilini bilish darajasini oshirish va hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari, oliy o‘quv yurtlariga o‘qishga kirish , yoshlarni sog‘lom turmush tarziga jalb etish va boshqa bir qator dolzarb masalalar muhokama qilindi.Uchrashuv samarali bo‘lib, bunday uchrashuvlarni har oyda bir marta o‘tkazishga qaror qilindi.