Respublika ma’naviyat va ma’rifat tuman bo‘linmasi rahbari Surayyo Gaziyevaning ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tizimli tashkil etish, bu borada olib borilayotgan faoliyat хususidagi hisoboti tinglandi.
Bugun Boysun tumani hokimligida Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Hazratqul Xo‘jamqulov, tuman Kengashi deputatlari, siyosiy partiya raislari ishtirokida Respublika ma’naviyat va ma’rifat tuman bo‘linmasi rahbari Surayyo Gaziyevaning ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tizimli tashkil etish, bu borada olib borilayotgan faoliyat хususidagi hisoboti tinglandi.
Mamlakatimizda ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tizimli tashkil etish, bu borada amalga oshirilayotgan chora-tadbirlarning samaradorligini oshirish, aholi, ayniqsa, yoshlarning intellektual salohiyati, ongu tafakkuri va dunyoqarashini yuksaltirish, xalqqa muhabbat va sadoqat tuyg‘usi bilan yashaydigan barkamol avlodni tarbiyalashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Ma’naviy-ma’rifiy ishlarning ta’sirchanligini oshirish, davlat va jamoat tashkilotlarining bu boradagi faoliyatiga yaqindan ko‘maklashish maqsadida Respublika ma’naviyat va ma’rifat tuman bo‘linmalarining faoliyati alohida o‘rin kasb etadi.