“Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish
Joriy yilning 31-may oyida Xalq deputatlari Konimex tumani Kengash deputati , kotibiyat mudiri Kenjayev Turdibay Duysenovich “Yangiqazg‘on”
ovul fuqarolar yig‘inlarida aholi vakillari bilan uchrashdi
O‘z nutqida T.Kenjayev joriy yilning 16-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Yoqilg‘i-energetika sohasida bozor mexanizmlarini joriy
etishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorining mazmun-mohiyatini izohlab berdi. Unda iste’molchilarni yoqilg‘i energetika mahsulotlari bilan ishonchli
tarzda ta’minlash, aholi xonadonlarida qayta tiklanuvchi energiya manbalari o‘rnatilishini va energiya tejovchi texnologiyalarni keng joriy etilishini rag‘batlantirish, yoqilg‘i-energetika resurslari narxlari shakllanishini bosqichma-bosqich bozor tamoyillariga o‘tkazishni davom ettirish ko‘zda tutilganini ta’kidladi.
Shuning uchun aholiga elektr energiyasi, tabiiy gaz va suvdan oqilona foydalanish, isrofgarchilikka yo‘l qo‘ymaslikni keng targ‘ib
qilish zarurligini tushuntirib berdi.