“O‘zbekiston – 2030” strategiyasi jamoatchilik muhokamasida
Joriy yilning 20 - yanvar kuni Xalq deputatlari Zarafshon shahar Kengashi deputati S.Boboyorova ishtirokida "NKMK" AJ Markaziy kon boshqarmasi ishchi-xodimlari o'rtasida "O'zbekiston-2030" strategiyasi loyihasining jamoatchilik muhokamasi bo'yicha targ'ibot tadbiri bo'lib o'tdi. Targ'ibotda "O'zbekiston 2030" strategiyasini qayta koʻrib chiqish zarurati, takomillashayotgan strategiyaning asosiy farqlari va aholi uchun ta'siri, fuqarolar uchun aniq natijalar berishi, boshqaruvda yangi yondashuvlarni joriy etilishi, mamlakatning barqaror va inklyuziv rivojlanishini ta'minlashga qaratilgan yangiliklarni qamrab olayotganligi, bunda ta'lim, sog'liqni saqlash, iqtisodiyot, ijtimoiy soha va davlat boshqaruvini isloh qilish orqali aholi turmush sifatini oshirish, jamiyatda adolat va inson qadrini ulug'lash asosiy maqsad qilib olinganligini alohida ta'kidlab, barchani "O'zbekiston 2030" strategiyasi loyihasi jamoatchilik muhokamasida faol bo'lishga chaqirdi.