Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashining o'n oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashining o'n oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 29-dekabr kuni Tuman hokimligi katta majlislar zalida hududlardan saylangan deputatlar, tashkilot va bo‘limlari ishtirokida xalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashining o'n oltinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya ishini xalq deputatlari tuman Kengashi raisi o‘rinbosari sessiyasini Mamashukurov Olimjon Qayumovich olib bordi.
Sessiya ishida dastlab, хalq deputatlari Sho‘rchi tumani Kengashi raisini saylash to‘g‘risidagi masala ko‘rib chiqildi.
Ovoz berish yakuniga ko‘ra, “20-Ozod” saylov okrugidan saylangan deputat Saidov Ikram Yaxshiboyevich - Xalq deputatlari Shoʻrchi tumani Kengashi raisi etib bir ovozdan saylandi.
Sessiya ishida, Sho‘rchi tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2026-yilga belgilangan ustuvor vazifalar to‘g‘risida tuman hokimi Ishmurzoyev Akbarali Abdujabbarovichning hisoboti eshitildi.
Shuningdek, Sho‘rchi tumanining 2026-yilgi mahalliy budjeti tasdiqlandi. Sessiya ishida jami 13 ta masala deputatlar tomonidan ko'rib chiqildi va bir ovozdan ma'qullandi.