Deputatlar hududlarda.
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi deputati Xoldarov Shermuxammad o‘z saylov okrugi hududida joylashgan “Qorako‘l” MFY "Mahalla yettiligi" faoliyati bilan tanishdi.
O‘rganish jarayonida mahalladagi ijtimoiy-iqtisodiy ahvol, aholiga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifati hamda yettilik faoliyatining samaradorligi bo‘yicha amaliy holatlar ko‘rib chiqildi.
Shuningdek: Jamoatchilik vakillari hududdagi 42-umumiy o‘rta ta'lim maktabi hamda 32-DMTT larnig isitish tizimi va ularga olib kelingan ko‘mir zaxiralari, tarbiyalanuvchilarga yaratilgan sharoitlar, gigiyena talablari holati atroflicha ko‘zdan kechirildi.
O‘rganishlar jarayonida aniqlangan kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha mas’ul tashkilotlarga tegishli topshiriq va tavsiyalar berildi. Belgilangan vazifalarning ijrosi deputat tomonidan doimiy nazoratga olindi.