Deputatning “Mahalla yettiligi” bilan hamkorligi
Deputatning “Mahalla yettiligi” bilan hamkorligi.
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashi deputati G‘.Abdullayev tumandagi Qo‘shtegirmon 1 mahalla fuqarolar yig‘ini "Mahalla yettiligi" a'zolari bilan uchrashib, yettilik bilan hamkorlikda mahallani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayorgan ishlar hamda fuqarolardan kelayotgan murojaatlar ijrosi muhokama qilindi.
Deputat mahalla hududida joylashgan 40-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabi hamda 22-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkilotlarida kuz-qish mavsumida issiqlik ta’minotini ta’minlash yuzasidan olib borilayotgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
Shuningdek 22-sonli davlat maktabgacha ta’lim tashkiloti o‘rganilganda xonalarning pol qismi hamda binoning tom qismini ta’mirlash bo‘yicha deputat tomonidan bildirilgan taklif tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi tomonidan qabul qilinib 2026-yil dasturga kiritilishi belgilandi.