2025-yil 25-noyabr kuni Xalq deputatlari Sirdaryo tuman Kengashi huzuridagi Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining " Nogironligi bo‘lgan shaxslarning huquqlari to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasining Qonunini deputatlar ishtirokida jamoatchilik nazorati tizimi asosida o‘rganish toʻgʻrisida"gi masala yuzasidan yig'ilishi bo'lib o'tdi yig'ilishda;
Xalq deputatlari Sirdaryo tumani Kengashi huzuridagi Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi deputatlar hamda mutassislardan iborat jamoatchilik a’zolari va “Nogironligi bo‘lgan shaxslarning huquqlari to‘g‘risida” O‘zbekiston Respublikasining Qonuninining Sirdaryo tumanidagi ijrosini deputatlar hamda mutassislar ishtirokida jamoatchilik nazorati tizimi asosida o‘rganish bo‘yicha savolnomalar tasdiqlandi.