Xalq deputatlari tuman Kengashi huzuridagi Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 20-may kuni xalq deputatlari tuman Kengashi huzuridagi Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda “Tumanda qishloq xo‘jalik agrotexnik tadbirlarini qo‘pol ravishda buzayotgan, iqtisodiy samara keltirmayotgan shuningdek, yerlardan maqsadsiz foydalanib, sohada tuman ko‘rsatkichlarini orqaga tortib kelayotgan ayrim fermer xo‘jaliklar to‘g‘risida”gi tuman hokimining qishloq va suv xo‘jaligini masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, tuman qishloq xo‘jaligi bo‘limi boshlig‘i U.Sultonovning hisoboti ko‘rib chiqildi va ushbu masala tuman Kengashining navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritib, muhokama qilish yuzasidan tegishli qaror qabul qilindi.