Ramazon –saxovat, birdamlik va bag‘rikenglik oyi.
DEPUTAT-TA’LIM MUASSASASINING SHAROITLARINI O‘RGANDI.
Xalq deputatlari Qumqo‘rg‘on tumani Kengashi hamda “Madad” NNT Qumqo‘rg‘on tumani vakili o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Qaror va dastur ijrosi amalda:
Deputatning mahalladagi faoliyatidan lavhalar:
Tomorqachilik va issiqxona xo‘jaligi — barqaror daromad va farovonlik manbai
Deputat mahallada dasturlar ijrosini o‘rgandi.
Deputatlar tuman FHDYO bo‘limida fuqarolarga xizmat ko‘rsatilishi holatini o‘rganishdi.
Deputatning mahalladagi faoliyatidan lavhalar.
Xalq deputatlari Qumqo‘rg‘on tuman Kengashi bilan “Madad” nodavlat notijorat tashkilotining tumandagi vakili o‘rtasida o‘zaro hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.
“Arpapoya” mahalla fuqarolar yig‘ini mahalla yettiligi a’zolarining faoliyatini o‘rganish jarayonida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V-sonli qarorida hududlarni rivojlantirishga qaratilgan dasturlar ijrosini samarali nazorat qilish hamda mahallalardagi muammolarni hal etish bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlarining mazmun mohiyati hamda "mahalla yettiligi" – Kengash – Senat" uch bo'g'inli hamkorligi, muammoli masalalarni sessiyada muhokama qilish, respublika darajasidagi muammolarni Senatga taqdim etish mexanizmlari haqida tushuntirishlar berildi. Shuningdek mahalla hududini rivojlantirish aholi muammolarini samarali hal etish, ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorligini ta’minlash va madaniy-ma'rifiy tadbirlarni amalga oshirish borasida mahalla yettiligi a’zolari hokim yordamchisi, yoshlar yetakchisi va profilaktika inspektorining 2026-yilda amalga oshirishi belgilangan “Yo‘l xaritalari” bilan tanishdi. Aholi bilan o‘tkazilgan muloqot jarayonida mahallaning infratuzilmasini yaxshilash yuzasidan tushgan murojaatlar yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborilishi belgilab olindi.