Aholining yashash sharoitini yaxshilash, odamlar bilan ochiq muloqot orqali ularni qiynab kelayotgan muammolariga yechim topish, tashabbus va takliflarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida Xalq deputatlari Qo‘shko‘pir tuman kengashi deputati, tuman hokimi Shuxrat Axmedovning navbatdagi ommaviy sayyor qabuli o‘tkazildi.
Qabulda ishtirok etgan fuqarolar o‘zlarining muammolari yuzasidan murojaatlarini bayon etishdi. Fuqaro murojaatlari asosan kadastr, ijtimoiy-iqtisodiy, yer munosabatlari, bandlik, elektor energiya va yo‘l kabi masalalarga oid boʻldi.
Har bir murojaat alohida e’tiborga olinib, ayrim masalalar shu joyning o‘zida hal etildi. Ayrim murojaatlar esa o‘rganish maqsadida Xalq deputatlari Qo‘shko‘pir tuman kengashi deputati, tuman hokimi Shuxrat Axmedovning shaxsan o‘zlari tomonidan joyiga chiqib ko‘rib chiqildi va tegishli mutasaddilarga topshiriqlar berildi. Ularning ijrosi qat’iy nazoratga olindi.
Xaiq deputatlari Qo‘shko‘pir tuman kengashi deputati, tuman hokimi Shuxrat Axmedov tuman tibbiyot birlashmasiga tashrif buyurib, u yerda davolanayotgan bemorlar holidan xabar oldi.
Tashrif davomida hokim bemorlar bilan samimiy suhbatlashib, ularning salomatligi, davolanish jarayoni hamda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishdi. Shuningdek, tibbiyot xodimlarining faoliyati, muassasada ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmatlar sifati va mavjud muammolar yuzasidan mas’ullar bilan fikr almashildi.
Xalq deputatlari Qo‘shko‘pir tuman Kengashi deputati Mehribon Tillayeva o‘z saylov hududidagi 23, 41, 46—son maktablarga borib boshlang‘ich sinf o‘quvchilariga berilayotgan bepul nonushta mahsulotlarini saqlanishi va sifatini o‘rganib chiqdi. O‘rganish jarayonida tadbirkorlar tomonidan keltirilayotgan sharbatlar talabga javob bermagani aniqlanib,kamchiliklar joyida hal qilindi.
"Madad"NNT va xalq deputatlari Xorazm viloyati Qo‘shko‘pir tumani kengashi kotibiyati o‘rtasida 2026-yil 17-fevral kuni hamkorlik Memorandumi imzolandi.
2026yil 12-fevral kuni Xalq deputatlari Qo‘shko‘pir tuman kengashi "Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha"doimiy komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda doimiy komissiyalar ish rejalari , partiya gruxlari a’zolari bilan birga muxokoma qilindi.
Joriy yilning 2026yil 12-fevral kuni "Adolat" sosial-demokratik partiyasi ,partiya deputatlik gruxi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.