Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashida "Yettinchi chaqiriq Xalq deputatlari Boyovut tumani kengashining yettinchi sessiyasi" kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi, Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi hamda Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
📑 Yig'ilish kun tartibidan:
1. Xalq deputatlari Sirdaryo viloyati Kengashining 2023-yil 14-dekabrdagi VI-57-178-9-0-K/23-sonli qarorida ko‘rsatilgan tuman ichki yo‘llarini joriy ta'mirlash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan tuman hokimining o‘rinbosari (K.Abdaliyev) hamda ma'sul tashkilotlarning hisoboti to‘g‘risida;
2. 2025-yilda Boyovut tumani hududida "Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida "Yashil bog‘" barpo etish to‘g‘risida;
3. Tumanda "Ayollar daftari"ning 6-bosqichini shakillantirishda "Ayollar daftari"ga kiritilgan xotin-qizlar muammolarini hal etish bo‘yicha ishlab chiqilgan yo‘l-xaritasini tasdiqlash to‘g‘risida;
4. Boyovut tumani "Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi" mablag‘lari hisobidan "Ochiq budjet" axborot portali orqali eng ko‘p ovoz to‘plagan takliflar uchun mablag‘lar ajratish to‘g‘risida;
5. “O‘zbekiston-2030” strategiyasida belgilangan 30-36-maqsadlar Yoshlarga oid ishlash tizimini tubdan otakomillashtirish yuzasidan Yoshlar ishlari Agentligining Boyovut tumani bo‘limi (A.Djabbarov)ning hisoboti to‘g‘risida;
6. Boyovut tumanidagi fermar xo‘jaliklari, klasterlar va boshqa suv iste'molchilarga 2025-yil vegetatsiya davri uchun ajratilgan suv limiti va haqiqiy olinadigan suv miqdori to‘g‘risida;
7. Boshqa masalalar.