O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-V-sonli qarori ijrosi yuzasidan hududni rivojlantirish, aholi bilan muloqot samaradorligini yanada oshirish orqali ularning muammolarini hal etishda xalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi deputatlarining o‘z saylov okruglari «mahalla yettiligi» bilan o‘zaro hamkorligi yo‘lga qo‘yilgan.
Tuman Kengashi deputati B.Soliyeva va Bog‘i eram mahalla fuqarolari yig‘ini «mahalla yettiligi» hamkorligi natijasida mahalladagi qator muammolar bartaraf etilmoqda, hududni rivojlantirishga qaratilgan dasturlar ijrosi yuzasidan jamoatchilik nazorati olib borilmoqda.
Xalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi deputati B.Soliyeva ishtirokida Bog‘i eram mahalla fuqarolar vakillari yig‘ilishida «mahalla yettiligi» a’zolarining 2025-yil yakuni bo‘yicha hisoboti hamda 2026-yilga belgilangan mahalla fuqarolar yig‘ining istiqbol rejasi yuzasidan Murojaati eshitildi.