Deputatning saylovchilari bilan xonadonbay oʻrganishlarida qator masalalar yechim topmoqda
Xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati N.Gayipova 3-Navbahor saylov okrugi hududida yashovchi saylovchilar bilan xonadonbay oʻrganish oʻtkazdi.
Saylovchilar bilan boʻlib oʻtgan uchrashuv davomida koʻplab muammolarga yechim topildi. Xususan, davolanish uchun malakali tibbiy xizmat va dori-darmonlar bilan taʼminlash masalasidagi murojaatlari joyida hal qilindi.
Shuningdek, qabul qilinayotgan qonunlarning mazmun-mohiyati toʻgʻrisida aholiga tushuntirishlar berildi.
Bundan tashqari “Al-Xorazmiy” mahallasida istiqomat qiluvchi bir guruh fuqarolar tomonidan ichki yoʻllarni taʻmirtalab holatga kelib qolganligi hamda tungi chiroqlar muammosi yuzasidan murojaat qildilar.
Murojaatda nazarda tutilgan yoʻlakhamda hududdagi boshqa yoʻlaklar ham tahlil etilib, aholining haqli eʻtiroziga sabab boʻlayotgan taʻmirlanishi lozim boʻlgan ichki yoʻllar roʻyxati shakllantirildi. Endilikda mazkur masalalarni tegishliligiga koʻra masʻul tashkilotlarga deputat murojaati va soʻrovi institutidan foydalangan holda yoʻnaltirish orqali bartaraf etishga kelishib olindi.