Prezidentimizning Oliy Majlisga yoʻllagan navbatdagi Murojaatnomasida mamlakatimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan keng koʻlamli islohotlar natijalari hamda 2026-yil va kelgusi yillar uchun ustuvor vazifalarni belgilab berdilar.
Prezidentimiz yoshlar, taʼlim, sport va ilm-fan sohasidagi yutuqlarga ham toʻxtalib, Oʻzbekiston futbol terma jamoasining ilk bor Jahon chempionatiga yoʻllanma olgani, shaxmat va para-sportdagi tarixiy gʻalabalar mamlakatimiz sport salohiyatining yuksalib borayotganini ta'kidladilar.
Xalqaro maydonda Oʻzbekistonning nufuzi tobora mustahkamlanib, yurtimiz global muloqot va hamkorlik markaziga aylanmoqda. Markaziy Osiyo davlatlari bilan integratsiya, Yevropa Ittifoqi, AQSH, Yaponiya va boshqa hamkorlar bilan strategik aloqalar yangi bosqichga koʻtarildi.
Davlat rahbari taʼkidlaganidek, Yangi Oʻzbekistonni barpo etish yoʻlida barcha islohotlar inson manfaatlari, mahalla taraqqiyoti va texnologik rivojlanishga xizmat qiladi.