Doimiy Komissiya faoliyati
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining “Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi” ning 2025-yil 27-dekabr kuni navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi birinchi masala - O‘zbekiston “Ekologik” partiyasi deputatlari tomonidan “Tumanda sanitar-epidemiologik holat, umumiy ovqatlanish nuqtalarini dizenfeksiya qilish holatini nazoroat-tahlil tadbiri tariqasida o'tkazilgan o‘rganish yakunlarini muhokama qilish to‘g‘risida.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi ikkinchi masala - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 5-yanvardagi PQ-5 sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida 2025-2026-yillarning novegetatsiya davriga ekinlarni sug‘orish uchun cheklangan suv miqdori limitini tasdiqlash haqida tuman Suv yetkazib berish xizmati davlat muassasasining hisoboti to‘g‘risida.
🔴Doimiy komissiya a'zolari tomonidan turli soha xodimlarining sanitariya qoidalari, normalari va gigiyena normativlari boʻyicha toʻlov-kontrakt asosida malakasini oshirish yuzasidan hamda sugʻorish tarmoqlari va ulardagi gidrotexnik inshootlarni soz holatda saqlash, taʼmirlash-tiklash tadbirlarini amalga oshirish bo'yicha savol hamda takliflar bildirildi.