Deputat aholiga o‘z vaqtida sifatli tibbiy yordam ko‘rsatilishi holatini o‘rgandi.
✅Inson sog‘lig‘i va uning hayotini saqlab qolishda “oltin soat” oralig‘ida birinchi yordam ko‘rsatuvchi bo‘g‘in, albatta, tez tibbiy va shoshilinch yordam hisoblanadi. Mamlakatimizda so‘nggi yillarda barcha sohalarda bo‘lgani kabi sog‘liqni saqlash tizimida ham islohotlar izchillik bilan davom etmoqda.
✅Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashi deputati G.Xusanova tomonida Nurobod tumani tibbiyot birlashmasi bo‘limlarida aholiga tibbiy xizmat ko‘rsatish, ahvoliga yaratilgan sharoitlar va mavjud muammolar hamda aholiga bepul beriladigan dorilar bilan ta’minlash holati yuzasidan o‘rganish olib bordi.
✅Bugungi kunda tibbiyot sohasidagi transformatsiya jarayonlari yangi bosqichga ko‘tarilmoqda. Buni amaliyotga tatbiq etilayotgan Reimbursatsiya dasturi misolida ham ko‘rish mumkin. shu sababli deputat reimbursatsiya resepti bo‘yicha bemorlarga berilayotgan dorilar holatini o‘rganib o‘zining fikr va tavsiyalarini berdi.
✅Deputat G.Xusanova o‘rganishlar natijasiga ko‘ra sohada amalga oshirilayotgan ishlar, mavjud muammolar yuzasidan mutasaddi rahbarlar bilan birgalikda tegishli chora-tadbirlar belgilab olindi.