Yangi O‘zbekistonning har yangi kuni har bir mahalladan boshlanadi!
Mamlakatimizda mahalla institutini yangicha mazmun bilan boyitish, uning xalq manfaatlariga xizmat qilishi, mahallani xaqiqiy fuqarolik jamiyati bo‘g‘iniga aylantirish yo‘lida keng islohotlar amalga oshirilmoqda. Shu o‘rinda mahalla raisi boshchiligidagi "Mahalla yettiligi" aʼzolari aholiga ochiq murojaat yo‘llab, yillik ish dasturini eʼlon qilishi belgilandi. Viloyat va tuman xokimiyatlarida esa har bir mahalla bo‘yicha oylik hisobot berish va axborot vositalari orqali jamoatchilikni xabardor qilib borish topshirildi. Topshiriqlar ijrosiga qaratilgan "Maʼnaviyat sektori" hududi Andijon shahar Barkamol mahallasida o‘tkazilgan uchrashuvda MFY raisi va aʼzolari bilan aholi o‘rtasida ochiq muloqot o‘tkazilib, dolzarb masalalar hamda istiqboldagi rejalar muhokama qilindi. Aholi fikrlari tinglandi.