O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35–V-sonli Qaroriga asosan Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengash deputatlarining “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari ijrosi
Uzbekiston XDP Bandixon tuman Kengashi raisi, xalq deputatlari Bandixon tuman Kengashi deputati I.Xalmatov tumandagi "Gulbog" maxalla fuqarolar yig‘inida bo’lib, maxalla yettiligi xodimlarining olib borayotgan ishlari bilan tanishdi va mahalladagi muammolarni batafsil ravishda urganib chikdi. O‘rganish jarayonida maxalladagi umumiy o‘rta ta’lim maktablari o‘qituvchilar, bog‘cha xodimalari va fuqarolar tomonidan bildirilgan takliflar, muammolar atroflicha urganib chikildi. Muammolarni xal etish maqsadida deputatlik nazorati urnatildi va tegishli tashkilotlarga deputatlik surovlari yuborildi.