“Buyuklik oiladan boshlanadi — uni asrash har birimizning mas’uliyatimiz!”
🗣“Buyuklik oiladan boshlanadi — uni asrash har birimizning mas’uliyatimiz!”
Uzun tumanida Oila va xotin-qizlar bo‘limi tashabbusi bilan xalq deputatlari tuman Kengashi raisi, tuman Kengashi deputatlari, tuman bosh imom-xatibi ishtirokida oilaviy ajrimlarning oldini olishga qaratilgan keng qamrovli targ‘ibot tadbiri tashkil etildi.
“Buyuklik oiladan boshlanadi — uni asrash har birimizning mas’uliyatimiz!” mavzusida o‘tkazilgan uchrashuvda bugungi kunda dolzarb hisoblangan oila mustahkamligi, farzandlar tarbiyasi va ijtimoiy mas’uliyat masalalari yuzasidan keng jamoatchilikka tushuntirishlar berildi
Uchrashuv oilada kelib chiqayotgan nizolarni bartaraf etish, sog‘lom muhitni saqlash, hurmat va mas’uliyatning ahamiyati keng yoritildi.
Tadbir ishtirokchilari tomonidan bunday tashabbuslar oilaviy muammolarning oldini olish, ajrimlar sonini kamaytirish va mahallalarda barqaror ijtimoiy muhitni ta’minlashga xizmat qilishi ta’kidlandi.