Aholi muammolari e’tiborda
9-Olmabog‘ saylov okrugidan saylangan deputat Sultanov Askar Fayzullaeyvich o‘z saylovchilari bilan uchrashish va ularni o‘ylantirib kelayotgan muammoli masalalar bilan tanishib, tegishli tartibda amaliy yordam ko‘rsatish maqsadida Olmabog‘ mahallasi
hudida bo‘ldi.
Hududni o‘rganish davomida Zarafshon ko‘chasining MFY binosi joylashgan hududida kanalizatsiya tizimidagi nosozlik sababli ko‘chaning aksariyat qismi quvurdan oqayotgan ifloslangan suv bilan to‘lganligi kuzatildi.
Mazkur holat aholining shu jumladan, ta’lim muassasiga harakatlanayotgan yosh avlod vakillarini ranjitishi mumkinligini inobatga olib, tezkor tartibda Xorazm suv ta’minoti viloyat hamda Urganch shahar bo‘limi ma’muriyati bilan bog‘lanib, shu kunning o‘zida ijobiy hal etildi.
Shuningdek, mavsumiy iqlimdan kelib chiqib, hududda to‘planib qolgan shox-shabba hamda barglardan hosil bo‘lgan chiqindilarni olib chiqib ketish bo‘yicha shahar Obodonlashtirish bo‘limi rahbariyati bilan hamkorlik ishlari olib borildi.