Халқ депутатлари вилоят ҳамда Тўрақўрғон туман кенгашлари депутатлари жойларда мавсумга тайёргарлик ҳолатларини мунтазам ўрганиб келишмоқда.
Бугун уларнинг вакиллари Тўрақўрғон тумани электр тармоқлари корхонасида бўлиб, куз-қишни беталофат ўтказиш учун олиб борилаётган ишлар билан танишдилар.
Корхона ишчи-хизматчилари томонидан электр таъминотини яхшилаш мақсадида ҳозиргача ҳудудларда 32 та турли кучланишли трансформаторлар ўрнатилди, 80 километр янги тармоқлар тортилди, 1300 та симёғочлар бетон таянчларга алмаштирилди.
Совуқ мавсумда аҳоли мурожаатларини тезкор ҳал қилиш учун корхонанинг ўзида штаб ташкил этилиб, раҳбар ва унинг ўринбосарлари бошчилигида тун-у кун навбатчилик йўлга қўйилди. 6 та бригада жиҳозланган автомобиллар билан чақирув жойларига етиб бориши таъминланади. Бунинг учун корхонанинг ўзида шароитлар яратиб қўйилган.
Депутатлар корхонанинг мавсумга тайёргарлигини қониқарли деб баҳоладилар.