Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishining navbatdagi yig`ilishi bo`lib o`tdi.
Kun tartibida Toshkent viloyatining 2026-yilgi mahalliy byudjetini loyihasini ko‘rib chiqish, viloyatining 3-chorak yakuni bilan mahalliy byudjet ijrosi va mahalliy byudjetning qo‘shimcha manbalaridan foydalanish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi masalalar ko`rib chiqildi.
Shuningdek, Tadbirkorlikni rivojlantirish kompaniyasi AJning 2025-yil 1-noyabrdagi 02/28-5105-sonli xatiga asosan, “Yashil” va energiya tejamkor texnoligiyalarni joriy etish loyiha konsepsiyasi, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasini huzuridagi Energiya samaradorligi milliy agentligining 2025-yil 3-noyabrdagi 01/664-sonli xatiga asosan, Institutsional va ijtimoiy infratuzilma binolarini “yashil” qayta jihozlash to‘g‘risidagi loyiha konsepsiyasi va O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining 2025-yil 5-noyabrdagi 35-8/8070-sonli xatiga asosan, “Raqamli innovatsiyalar va suniy intellekt texnologiyalari ilmiy tadqiqot markazini tashkil etish” loyiha konsepsiya loyihalari deputatlar tomonidan ko`rib chiqildi.
Doimiy komissiya yig`ilishida masalaga taalluqli bo`lgan boshqarma va tashkilot mas'ul xodimlari ishtirok etishdi.