Депутат маҳалла еттилиги билан учрашув ўтказилди
Халқ депутатлари Сирдарё вилояти Кенгаши депутати Ж.Комилов, Гулистон туман халқ депутатлари 15-А.Қаххор сайлов округидан депут Д.Анаркуловалар туманнинг Сойибобод МФЙ да "Маҳалла еттилиги" ҳамда маҳалла фаоллари билан учрашув ўтказди. Учрашувда маҳалладаги мавжуд муаммолар билан танишди. Асосий муаммолар кўчаларни шағаллаштириш, бетон ёки асфалт ётқизиш бу муаммоларнинг ечими "Ташаббусли бюджет" билан ҳаракат қилишликни келишиб олишилди. 2-Теракзор сайлов округидан депутат Х.Анаркулов Теракзор маҳалласида яшовчи фуқаро Х.Хасанбоеванинг чорвачилик йўналишида тадбиркорлик килиш учун кредит олиш бўйича мурожаати ўрганилди." Маҳалла еттилиги" ўртасида келишиб олиниб, ҳоким ёрдамчиси томонидан бошланғич ҳужжатлар тайёрланиши тўғрисида тушунтиришлар берилди. Фуқаро Ҳ.Нишонованинг набирасини Мактабагача таълим ташкилотига жойлаштириш тўғрисидаги мурожаати ўрганилди ва тегишли ташкилот раҳбарлари билан боғланиб ушбу мурожаат жойида хал қилинди.