Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi "2025-yilda Respublika mahallalarida Xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini oshirish boʻyicha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi PQ-1-sonli qarori targ‘ibot tadbirlari
📑 Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi "2025-yilda Respublika mahallalarida Xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini oshirish boʻyicha chora-tadbirlari toʻgʻrisida"gi PQ-1-sonli qarori targ‘ibot tadbirlari
📌 Bugun Boysun tumanidagi Pasurxi mahallasida joylashgan 5-sonli umumiy oʻrta taʼlim maktabida Xalq deputatlari tuman Kengashi raisi, tuman hokimi Bahodir Shukurov hamda Surxondaryo viloyati Milliy Gvardiya Boshqarmasi Bolalar bilan ishlash boʻlimi Boysun tumani boʻyicha 1-sektor hududiga biriktirilgan inspektor-psixolog leytenant Shukurillo Sodiqov ishtirokida maktab oʻquvchilari bilan uchrashuv tashkil etildi.
🎤 Xalq deputatlari tuman Kengashi raisi, tuman hokimi hamda mas’ullar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi “Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-1-sonli qarori mazmun mohiyati yuzasidan tushunchalar berilib, o‘quvchilarni qiziqtirgan savollariga atroflicha javoblar berildi.
✅ Shuningdek, ushbu qaror mazmun mohiyati tumandagi barcha umumta’lim maktablari o‘quvchi yoshlariga Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, sektor rahbarlari hamda biriktirilgan mas’ullar tomonidan keng targ‘ib qilinib, uchrashuvlar tashkil etilmoqda.