Prezidentimiz Murojaatnomasi va “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi mazmun-mohiyatiga bag’ishlangan targ`ibot tadbirlari bo‘lib o‘tmoqda. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor vazifalarning mazmun-mohiyatini keng jamoatchilikka yetkazish maqsadida Parkent tumani “Qoʻrgʻontepa” mahallasida “Ma’naviyat karvoni” doirasida navbatdagi ma’naviy-ma’rifiy uchrashuv tashkil etildi. Ushbu tadbirlarda Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 13-Istiqbol saylov okrugidan saylangan deputat Mahmudova Baxtinisa Zuxriddinovna ishtirok etib tadbir qatnashchilariga deputat hamda ma`sullar tomonidan Murojaatnomada davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan tashabbuslar, belgilangan vazifalar, jamiyat hayotining barcha sohalarini qamrab olgan islohotlar yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor vazifalar, maqsad va yo‘nalishlarning mazmun- mohiyatini keng jamoatchilikka yetkazildi.