Xalq deputatlari Marg'ilon shahar Kengashining Korruptsiyaga qarshi kurashish va havfsizlik masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi majlisi bo’lib o’tdi.
Xalq deputatlari Marg'ilon shahar Kengashining Korruptsiyaga qarshi kurashish va havfsizlik masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi majlisida Marg’ilon shahar Prokuraturasi kata yordamchisi D.Qosimovning Jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish hamda bunga mas’ul bo’lgan mutasaddilarni mas’uliyatini oshirish borasida amalga oshirilgan ishlar ijrosi yuzasidan axboroti hamda shahar Ichki ishlar bo’imi boshlig’i o’rinbosari Z.Xomidovning 2025 yil davomida olib borilgan ishlari yuzasidan hisoboti eshitildi.
Marg’ilon shahar Prokuraturasi kata yordamchisi D.Qosimovning axboroti va shahar Ichki ishlar bo’imi boshlig’i o’rinbosari Z.Xomidovning hisoboti deputatlar tomonidan muhokama qilar ekan sohaga oid mexanizmlarini yanada takomillashtirish bo'yicha taklif va tavsiyalar berdilar. Yig'ilish yakunida doimiy komissiya qarori qabul qilindi.