Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi 93-sessiyasi o'tkazildi.
2023-yilning 24-noyabr kuni Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi 93-sessiyasi o'tkazildi.
Sessiyada Huquqbuzarliklarni oldini olish va ularning profilaktikasi holati, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlarni budjetga hisoblanganligi va amalda to‘langanligi hamda ular bo‘yicha soliq qarzdorligi, tumanda voyaga yetmaganlar o‘rtasida nazoratsizlik va huquqbuzarliklarning profilaktikasi holati, kasalliklar profilaktikasining holati, sog‘lom turmush tarzini va to‘g‘ri ovqatlanishni shakllantirish, shuningdek, sog‘liqni saqlashning asosiy ko‘rsatkichlari , aholini ichimlik suvi bilan ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, tumanni obodonlashtirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar va boshqa masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek sessiyada Payariq tumani hududida tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, soliq yukini kamaytirish, soliq yig‘uvchanligini vа mahalliy byudjetlarning qo‘shimcha daromadlarini oshirish, investorlar uсhun qulay investitsion muhitni yaratish hamda tuman mahalliy byudjeti mablag‘laridan maqsadli foydalanish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.