Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi 10-Yangiyo‘l saylov okrugi deputati R.Shamanov "Qo‘ng‘irot" mahallasidagi saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Saylovchilar bilan uchrashuvda O‘zLiDeP Termiz tuman Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari, apparat rahbari Sh.Xolboev va "Qo‘ng‘irot" MFY raisi S.Xolmurzaevlar qatnashdi.
Uchrashuvda deputat Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 11 oktyabrdagi №665-sonli "Shaharlar va boshqa aholi punktlari ko‘chalarini hamda ichki xo‘jalik infratuzilmasini yanada takomillashtirish to‘g‘risidagi qarori to‘g‘risida aholiga tushunchalar berdi.
Yuqoridagi qarorga asosan ushbu mahallaning "Yoshlik" ko‘chasida 800 metr va "Kelajak" ko‘chasida 1000 metr ichki yo‘llarni ta’mirlash ishlari dastlabki manzilli ro‘yxatga kiritilganligini saylovchilarga yetkazdli.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining2025 yil 30 yanvardagi №PF-16-sonli O‘zbekiston-2030" strategiyasini "Atrof-muhitni asrash va "yashil iqtisodiyot" yilida amalga oshirishga oid davlat tusturi to‘g‘risidagi farmonning mazmun-mohiyati to‘g‘risida gapirib o‘tdi.
Bundan tashqari "Tashabbusli byudjet" jarayonlari to‘g‘risida aholiga tushunchalar berildi.