DOIMIY KOMISSIYA FAOLIYATI:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining "Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi"ning navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
Yig'ilish kun tartibiga 1 ta masala kiritilgan bo'lib:
1. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 31-maydagi “Temir daftar” orqali ijtimoiy xizmat va yordam ko‘rsatish hamda “Saxovat va ko‘mak” jamg‘armasi mablag‘larini shakllantirish va ulardan foydalanish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 313-sonli qarori ijrosi yuzasidan tumanda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligining Surxondaryo viloyati Jarqo‘rg‘on tumani “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi direktori o'rinbosari B.Mustafaqulovning hisobotini deputatlar muhokamasiga qo'yildi, doimiy komissiya raisi hamda a’zolari tomonidan tumanda ijtimoiy himoyaga muhtoj bo'lmagan va kasbi-hunari bor insonlar ham hukumat tomonidan kam ta'minlanganlar uchun ajratiladigan moddiy va ma'naviy yordamlardan foydalanishmoqda, natijada ijtimoiy himoyaga haqiqatdan muhtoj fuqorolar chetda qolib ketyotganligi aytib, sohada uchrayotgan muommolar yechimi yuzasidan savol va takliflar bildirilib, kelgusida bajariladigan ustuvor yo'nalishlar bo'yicha hamkorlikda ish olib borish belgilandi.