I.Xolov o‘tkazilgan tadbirlarni  to‘plagan ma’lumotlar asosida baholadi va yoshlar uchun yanada samarali shart-sharoitlarni yaratish uchun zarur ishlarni belgiladi. Mahallada yoshlarning bandligini ta’minlash, ularning ijtimoiy faolligini oshirish hamda zamonaviy kasblarga ega bo‘lishlari uchun maxsus seminarlar va treninglar tashkil etish bo‘yicha takliflar bildirildi.
✅A.Gʻafforov yil davomida o‘tkazilgan tadbirlarda yoshlarning qiziqishlarini inobatga olib, ularga kelajak kasblari bo‘yicha amaliyotlar tashkil qilishdagi muvaffaqiyatlarini alohida ta’kidladi. Ushbu tadbirlar yoshlar uchun yangi imkoniyatlar yaratib, ularning ijtiomiy hayotda faol ishtirok etishlariga turtki bo‘lmoqda.
✅Jondor mahallasida yoshlarning bandligini ta’minlash va ijtimoiy faolligini oshirishga qaratilgan bu tashabbuslar, albatta, yoshlarning kelajagiga, iqtisodiy ijtimoiy rivojlanishiga katta hissa qo‘shadi.