“Maromiylik loyihasi” doirasida davra suhbati o‘tkazildi
Qo‘shko‘pir tumani madaniyat binosida “To‘ylar, oilaviy tantanalar, maraka va marosimlar o‘tkazilishini tartibga solish tizimini yanada takomillashtirishda davlat va jamoat tashkilotlarining roli” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Qo‘shko‘pir tumani hokimi o‘rinbosari — Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i S. Xudayberganova,Xalq deputatlari tuman kengashi deputatlari S. O'razmeto'v R.Ismolo'valar hamda mutasaddi tashkilot rahbarlari, mahalla faollari hamda otinoyilar ishtirok etdilar.
Davra suhbatida marosimlarni ixcham, isrofsiz va milliy qadriyatlarga mos tarzda o‘tkazish, “Maromiylik” tamoyillarini aholiga keng targ‘ib etish, shu orqali oilaviy barqarorlik va ijtimoiy totuvlikni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar o‘zaro fikr almashib, marosimlarni soddalashtirish borasida amaliy taklif va tashabbuslarni ilgari surdilar.