Xalq vakillari tomonidan amalga oshirilgan ishlar va kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar yuzasidan ma'lumotlar taqdim etildi
Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashi deputati S.Norboyeva va Payariq tumani Kengashi deputati J.Axunovlar ishtirokida tumandagi "Xosa" mahallasida saylovchilar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda fuqarolarga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlar, qabul qilinayotgan yangi qonunlarning mazmun-mohiyati va ahamiyati haqida batafsil ma’lumotlar berildi. Xalq vakillari tomonidan amalga oshirilgan ishlar va kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar yuzasidan ma'lumotlar taqdim etildi. Deputatlar tomonidan aholi tomonidan ko'tarilgan muammolarni mahalliy ijro hokimiyat organlari bilan birgalikda joyida hal etish choralarini ko'rish bo'yicha ustuvor vazifalar belgilab olindi.