🎓 Ёшларга мотивация – келажакка йўл!
Жондор туманидаги “Био Кимё” ўқув марказига Тиббиёт институтининг профессор-ўқитувчилари ташриф буюриб, ёшлар билан самарали учрашув ўтказдилар.
🧪 Ташрифдан мақсад – ёшларни олий таълимга қизиқтириш, замонавий билим ва илмий йўналишлар ҳақида ахборот бериш, уларни келажакка руҳлантиришдан иборат бўлди.
📚 Профессорлар ўз билим ва тажрибаларини баҳам кўриб, ёшларга керакли маслаҳатлар бердилар, семинар ва мастер-класслар орқали уларнинг ўз ҳуқуқлари ва масъулиятларини англашларига туртки бўлди.
👩‍⚕️ Мазкур ташаббус туман Кенгаши депутати Ҳабиба Қараева томонидан қўллаб-қувватланди. Бундай ташаббуслар ёшларга билим ва мотивация бериш, уларни маърифатга йўналтиришга хизмат қилмоқда.
🗣 Бундай учрашувлар ёшларимизнинг билим олишга бўлган иштиёқини ошириб, уларни фаол фуқаролик позициясига илҳомлантиради. Бу эса, келажакдаги баркамол авлодни шакллантиришда муҳим аҳамиятга эга!